Bjorn Borg

14
Φεβ 2021 00:32
Bjorn Borg

ATP Australian Open, Melbourne outdoor/hard surface Dominic Thiem(3) vs Grigor Dimitrov(21) 06:00 Πιο ξεκούραστος ο Dimitrov σε αυτή την αναμέτρηση, ο αντίπαλός του προχθές αποσύρθηκε μετά από περίπου 40 λεπτά αγώνα, πέντε σετ γεμάτα και επική ανατροπή για τον Thiem. Πολύ δυνατός αθλητής ο Βούλγαρος, πρώην ν.3 της κατάταξης, θα πρέπει να υπερασπιστεί το σερβίς του από νωρίς αν θέλει να έχει ελπίδες και από την άλλη ο Αυστριακός, δεν πρέπει να επαναλάβει το κάκιστο προχθεσινό του ξεκίνημα. Σκορ μετά από τέσσερα games στο πρώτο σετ 2-2 @1.67 Novak Djokovic(1) vs Milos Raonic(14) 11:30 Όλοι έχουν αρχίσει και αναρωτιούνται, αν τελικά ο Djokovic τραυματίστηκε ή οχι στην προχθεσινή του αναμέτρηση. Το σίγουρο είναι πως σήμερα δεν προπονήθηκε. Η παράδοση σε αυτό το ζευγάρι λέει 11-0 και το πιο εκπληκτικό είναι πως ο Raonic, έχει πάρει μόνο τρία σετ από τον αντίπαλό του! Αν όντως ο Σέρβος έχει θέμα τραυματισμού και σε συνδυασμό με την δυσκολία προσαρμογής που δήλωσε πως έχει, στην γρήγορη επιφάνεια της Μελβούρνης, ίσως να μοιάζει η τέλεια ευκαιρία για τον Καναδό να διεκδικήσει τις όποιες ελπίδες έχει για την πρώτη νίκη στην καριέρα του απέναντι στον αυριανό του αντίπαλο. Πάνω από @2.50 η νίκη του Raonic, κάπου εκεί και το σενάριο να κερδίσει το πρώτο σετ, για όποιον ενδιαφέρεται, μήπως και τελικά ο Σέρβος μπει μουδιασμένος στην έναρξη. Δεν φημίζεται για το σερβίς του ο πρώτος και ο μέσος όρος του σε αυτή την επιφάνεια και επίπεδο, είναι κάτω από την γραμμή που βλέπω. Αξίζει το ρίσκο κατά την γνώμη μου. Djokovic συνολικοί άσσοι under 10.5 @1.87 Για την ιστορία, στις δύο φορές που συναντήθηκαν σε αυτό το επίπεδο, είχε 4 και 8 άσσους, μάλιστα ήταν και στο ίδιο τουρνουά που θα αναμετρηθούν αύριο. Δυάδα, @3.12 stoiximan