Bjorn Borg 27/01/2023

27
Ιαν 2023 15:11

Australian Open Τελικός Elena Rybakina (25) vs Aryna Sabalenka (5) 10:30

Στα μεταξύ τους έχουμε 1-3, μία από αυτές σε επιφάνεια με χόρτο. (η νίκη της Rybakina ήταν πρόσφατα, στο νεοσύστατο World Tennis League, έπαιξαν super tie break το τρίτο σετ, οχι κανονικό) Πολύ καλό τουρνουά και οι δύο, η Rybakina έχει παραστάσεις από το υψηλό επίπεδο, κάτοχος του Wimblendon άλλωστε ,τον Ιούλιο που μας πέρασε, η αντίπαλός της πρώτη φορά σε τελικό slam. Οριακό φαβορί η Sabalenka, μάλλον δίκαια, αλλά δεν θα μπλέξω, όπου θέλει μπορεί να πάει το τρόπαιο. Αρκετά σκοτωμένη η τιμή για να δούμε τρια σετ στον αγώνα, καθώς όλες οι αναμετρήσεις τους κρίθηκαν εκεί. Θα πάω με ένα συνδυαστικό για το ενδιαφέρον, επιλέγοντας δύο σενάρια που τα έχουν επιβεβαιώσει στα μεταξύ τους. Ίσως βρόυμε κάποια ευκαιρία στο live. Στο betbuilder της bet365 επιλέγω: Συνολικά games, over 22.5 και συνολικά διπλά λάθη 8+ με απόδοση @2.25

*Για το όνειρο,….σε όλες τις αναμετρήσεις τους, η σειρά κατάκτησης στα δύο πρώτα σετ, ήταν Sabalenka – Rybakina, επίσης σε δύο συναντήσεις τους είδαμε διψήφιο αριθμό στα συνολικά διπλά λάθη, στις υπόλοιπες από εννέα. Και πάλι στο betbuilder επιλέγω: Νικήτρια στο πρώτο σετ Sabalenka, νικήτρια στο δεύτερο σετ Rybakina, συνολικά διπλά λάθη 10+ με απόδοση @6,50*