Bjorn Borg

24
Σεπ 2020 14:10
Bjorn Borg

ATP 500 Hamburg, Germany 21-27/09 outdoor/red clay Pablo Cuevas(63) vs Stefanos Tsitsipas(6) 15:00 Από την Ουρουγουάη ο Cuevas, 34 ετών με 6 ατομικούς τίτλους, όλους σε αυτή την επιφάνεια. Έχει αντιμετωπίσει 18 φορές top 10 αθλητές σε αυτή την επιφάνεια και σε όλα τα επίπεδα, με απολογισμό μόνο 2 νίκες. Για τον Τσιτσιπά τα είπαμε και εχθές, τελικά έκανε πειστική εμφάνιση, δεν ξεγελιέμαι όμως προσωπικά. Ο χθεσινός του αντίπαλος, δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Η πίεση προς το πρόσωπό του μεγαλώνει σε αυτό το τουρνουά, μένει να δούμε αν μπορεί να το διαχειριστεί, αρχής γενομένης από τον σημερινό του αντίπαλο. Η εμπειρία του Cuevas είναι δεδομένη, είναι πονηρό κατά την γνώμη μου το παιχνίδι, βαρόμετρο και πάλι η διάθεση και η απόδοση του Τσιτσιπά, αν αφήσει περιθώρια στον Ουρουγουανό θα το πληρώσει. Έχουν παίξει στο παρελθόν δύο φορές, νικητής με καθαρό σκορ στα σετ ο Τσιτσιπάς, εννοείτε πως μπορεί και σήμερα την νίκη. Θα πάω με την ψυχολογική ώθηση που λογικά έχει από εχθές και θα επιλέξω έναν συνδυασμό από υποθέσεις, που έχουν πιθανότητες επαλήθευσης, εφόσον ο Τσιτσιπάς επιβεβαιώσει τον τίτλο του ακλόνητου φαβορί και στην πράξη. Σήμερα σε αυτό το ζευγάρι, θα κάνω κάτι για πρώτη φορά. Επιλέγουμε στο “φτιάξε αγορά” της bet365 τα παρακάτω: Νικητής αγώνα, Τσιτσιπάς ⇛ Cuevas – Under 1.5 μπρέικ του σερβίς στο πρώτο σετ ⇛ Cuevas – να μην κερδίσει ένα σετ ⇛ Over 7.5 games, στο πρώτο σετ. Όλα αυτά μαζί έχουν απόδοση, @2.00. Αντιλαμβάνομαι πως μοιάζει με πείραμα, δεν το συνηθίζω, όμως για έναν αθλητή που κατεβαίνει για νίκη στο @1.20, δεν είναι απίθανοι οι παραπάνω συνδυασμοί.